Затвердження та прийняття бюджету в Новограді- Волинському завжди проходить з великою кількістю пропозицій та палкими обговореннями, і дуже часто бюджет стає заручником політичного протистояння.

І навіть ухвалений і сформований документ від сесії до сесії зазнає змін та доповнень в силу різноманітних процесів.

Щоб розібратися в масі фінансової інформації потрібно, як мінімум, мати профільну освіту та прискіпливо відстежувати використання коштів головними розпорядниками.

Проте, простежити використання коштів дуже просто, якщо фокусуватись на окремих питаннях. Наприклад, на поточних ремонтах доріг або на діяльності окремих комунальних підприємств. На неточності у таких рішеннях звернув увагу депутат міської ради, голова постійно комісії міської ради з питань бюджету Андрій Сухих.

 будинок рад

Щоб розуміти про що дискутували депутати та посадові особи потрібно знати, що виконавчими органами розроблено проєкт капітального ремонту водогону на вулиці Михайла Вербицького. Згідно проєктно-кошторисної документації проєкт вартуватиме 600 тис. гривень. Депутат Андрій Сухих скерував на цей проєкт 130 тисяч гривень, що передбачені депутатам на виборчі округи. Сам проєкт заміни водогону окрім заміни труб і робіт передбачав також асфальтування даної вулиці, і водночас існує інший проєкт на капітальний ремонт цієї дороги.
“Як відомо, у нашому рішенні щодо бюджету є передбачені кошти на капітальний ремонт водогону по вулиці Михайла Вербицького. Вчора я ознайомився з проєктно-кошторисною документацією і в мене виникли запитання. Згідно ПКД передбачається прокладання асфальту. Логічне запитання: “Для чого це робити?”, коли в нас і так є проєкт на капітальний ремонт даної вулиці. Тому вношу пропозицію перерозподілити кошти у сумі 50 тис. гривень та спрямувати їх на поточний ремонт проїзду до багатоквартирного будинку по вулиці Мякішева.” - депутат міської ради Андрій Сухих.
Колишній начальник водоканалу, депутат міської ради Алла Левицька повідомила, що кошти, які передбачені в проєкті на асфальтування включаються тільки для того, щоб проєкт пройшов експертизу. Без цієї позиції експертиза не буде пройдена. “Тому я вношу пропозицію, щодо виділення Водоканалу всього 72 тис. гривень , яких не вистачає на придбання матеріалів.”

Після цих слів, у сесійній залі почались дебати на підвищених тонах, адже на цей проєкт вже виділили 600 тис. гривень і хочуть ще. Нам також стало відомо, що передбачені кошти у сумі 600 тис. грн на заміну водогону, будуть скеровані безпосередньо в статутний капітал Водоканалу, а це дає можливість дирекції підприємства самостійно проводити закупівлі та виконувати роботи. В той самий час профільне управління ЖКГ могло просто оголосити тендер на цей проєкт, що дало б змогу зекономити якісь кошти.
Стало зрозуміло, що під час доповіді, колишній директор Водоканалу Алла Левицька (яка займалась цим проєктом) до кінця не зрозуміла, яку суму і на що підприємству були виділені кошти.
“На вулицю Вербицького, на закупівлю матеріалів потрібно 272 тис. гривень”- сказала Алла Левицька. Нащо отримала відповідь, що вже має на цей проєкт 550 тис. гривень, з урахуванням правки зняти 50 тис. гривень, яку вніс Андрій Сухих.
Колишній директор водоканалу подумала, що ці 550 тис. гривень передбачались на ремонт дороги, а не на прокладання водогону. Чим викликала обурливі репліки в залі.
Враховуючи, що посадові особи самі не можуть розібратися куди вони спрямовують кошти, ми закликаємо небайдужу громадськість вивчати проекти рішень, що вносять на розгляд сесії, тому що це наші з вами кошти й порядку з їх використанням, як ви бачите, немає.