За останні два роки в країні помітно збільшилась кількість новозбудованих, відреставрованих та відремонтованих соціально важливих об'єктів. Хто б що не казав, але різноманітні державні програми приносять свої плоди.

Так, 19 серпня у прилеглому до Новограда-Волинського селі Гульськ Стріївської громади відкрили капітально відремонтований дитячий садочок, який розрахований на 58 діток.

Гульськ 1

Садочок дійсно гарний. Розрахований на чотири групи діток: молодшої групи з місцями для дітей ясельного віку, середньовікової групи, однієї групи дітей старшого віку та одної групи дітей підготовчого до школи віку. До складу кожного дитячого групового осередку входять: роздягальня, ігрова, туалетна, буфетна, спальня. Облаштовано харчоблок, медична кімната, танцювальна зала. В ігрових приміщеннях групових осередків, для перегляду навчальних програм, передбачені телевізори. Загалом зроблено все для нормального розвитку дитини.

Гульськ2

Знімальна група Новоград TV з радістю відгукнулась на запрошення та приїхала на відкриття закладу. Побачили ми новеньку будівлю, радісних діток та їх батьків, що метушились на подвір’ї. Все гарне і охайне. Але нашу увагу привернула одна фраза, яку з кожним разом повторював кожен промовець: “... довгоочікуване відкриття..!”

Реконструкція тривала п’ять років, але головне те, що сьогодні ми вже маємо результат - сказав під час промови голова Стріївської сільської територіальної громади Юрій Процюк.

І дійсно, головне результат. І це лише завдяки приходу нової влади та нового голови громади. Але ми ніяк не могли повірити в те, що у 21 столітті на ремонт такого важливого соціального проєкту потрібно 5-6 років роботи. Шановні можновладці - це не нормально. Зводять подібні будівлі та облаштовують їх за 8 місяців. В чому ж причина такого безвідповідального ставлення до своїх дітей? На це питання нам відповів народний депутат України від нашого округу Дмитро Костюк.

Костюк

"Садочок в Гульську вистражданий. Його ремонтували з 2016 року. Повторюсь, це не будівництво, а ремонт садочку. На щастя, цей процес завершився. Не завершували його не через брак фінансування, а скоріше, через чвари між головою РДА і сільською головою, тому що не могли поділити сфери відповідальності, сфери обов’язків. А не могли ввести в експлуатацію об’єкт, тому що не отримували сертифікат ДАБІ: на енергозбереження, на водовідведення, не могли довести до ладу дитячий майданчик. На щастя, Верховна Рада України змогла завершити процес децентралізації і Гульський садочок отримав свого господаря - голову громади, який занйявся розв’язанням цієї проблеми. Я вітаю мешканців мальовничого села Гульськ, які, нарешті, отримали довгоочікуваний дитячий садочок", - прокоментував Дмитро Костюк.

І дійсно, жителі Гульска були змушені щодня возити своїх дітей за 12 кілометрів до Новограда-Волинського, на щастя, ці перешкоди усунено. А взагалі, історія створення закладу бере початок ще з 2011 року. Ви шоковані? - Ми також!

Хай там що, а садочок відкрили. Десятки сімей села Гульськ можуть видихнути з полегшенням. Тепер їх дітки ходитимуть в сучасний заклад з чуйними вихователями. А ми, в свою чергу, звертаємось до посадовців всіх рівнів з вимогою виконувати свою роботу якісно і робити все можливе і не можливе для молодого покоління молодої держави.

Детальніше в сюжеті Новоград ТВ: