1 вересня 2021 року в селі Степанівка Ємільчинської громади урочисто відкрили новий дитячий садочок. Цікавий заклад тим, що він відкритий в приміщенні місцевої школи і розрахований всього на 30 діток.

"У 2018 році ми відвідали Польщу і побачили як там використовують освітній простір. Де в одному приміщенні навчаються як дошкільнята, так і школярі. Це й економія коштів, і економія на опаленні, і економія на харчуванні - все оптимізовано. Цю гарну ідею перейняли та привезли в Україну. Враховуючи, що чисельність дітей по селах мала, вони потребують саме таких компактних закладів". - розповів голова Ємільчинської територіальної громади Сергій Волощук.

Враховуючи, що територіальні громади постійно відчувають брак коштів на реалізацію важливих соціальних проєктів, такі невеликі садочки при школах можуть стати чудовим варіантом виходу з ситуації по створенню дошкільних освітніх закладів.

Реалізовувала проєкт громада у співпраці з народним депутатом України Дмитром Костюком, який посприяв у виділенні субвенції з державного бюджету у розмірі 1-го мільйону гривень.

"Вперше про садочок в Степанівці я дізнався під час прийому громадян в лютому 2020 року, коли активні мешканці села приїхали в смт Ємільчине і розповіли мені, що вже 15 років в селі не має садочка, хоча потреба є велика. Ми почали шукати можливості знайти фінансування", - говорить народний депутат України Дмитро Костюк.

степанівка2

Директор новоствореного садочка ДЗ “Питайлики” Альона Сьомко розповіла, що на день відкриття отримали 23 заяви від батьків. До відкриття все було готове: організоване харчування, іграшки подарували на відкриття. Персонал майже укомплектований, залишилось знайти пралю.

До відкриття дошкільного закладу в Степанівці батькам доводилось возити дітей до інших сіл за десятки кілометрів або залишати дітей вдома.
Місцеві жителі вже багато років звертались до органів центральної влади з проханням посприяти у будівництві садочку, але крім обіцянок дій не було.

Сьогодні батьки дітей можуть видихнути з полегшенням, адже їх діти буду готуватись до школи поряд з домівками.

Детальніше в нашому сюжеті: