Цукровий діабет – це захворювання, основною ознакою якого є стійке підвищення рівня цукру в крові. Цукровий діабет – складне хронічне і на сьогодні, невиліковне захворювання, що має безліч додаткових ускладнень.

Саме тому ми вирішили поспілкуватись з лікарем-ендокринологом КНП “Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання” Галиною Комендат щодо профілактики цього складного захворювання.

Цукровий діабет - проявляється підвищеним рівнем глюкози в крові, внаслідок абсолютної або відносної інсулінової недостатності та приводить до ураження всіх органів та систем.

Цукровий діабет - це велика медико-соціальна проблема, у зв’язку з тим, що хвороба приводить до втрати працездатності, інвалідизації й смертності.

Симптомами цукрового діабету є: підвищена спрага; сухість в роті; часте сечовипускання; поколювання та болі в ногах; зниження зору; втрата ваги; виникнення гнійних висипань на шкірі; довготривале загоєння ран.

Розрізняють два види цукрового діабету: перший та другий.

При Першому типі діабету:

• уражаються Бета-клітини підшлункової залози;

• потребує лікування лише інсуліном.

При Другому типі діабету виникає внаслідок нечутливості клітин організму до власного інсуліну:

• передається спадково;

• може бути латентним.

Хворі, які тривалий час не знають про захворювання цукровим діабетом можуть виявити його вже на стадії ускладнень, коли розвивається ураження судин (часто зустрічається ураження судин нижніх кінцівок) та втрата зору.

Цукровий діабет “вимагає” участі хворого у лікуванні своєї хвороби: здоровий спосіб життя; дотримання відповідної дієти; відмова від алкоголю та куріння. Хворі, які хворіють тривалий час повинні дослухатись до рекомендацій лікаря, щоб попередити усі ускладнення.

Згідно з протоколом, хворі цукровим діабетом повинні:

• раз в пів року обстежуватись у суміжних спеціалістів (судинний хірург, невропатолог, окуліст);

• здавати певні аналізи крові;

• глюкозу крові контролювати 3-4 рази на день;

• контролювати гліколізований гемоглобін (повинен бути не більше 7%).

Також велику роль в ускладненнях відіграє показник рівня холестерину. У хворих цукровим діабетом цей показник не повинен перевищувати 4,5 ммоль/л.

Хворі цукровим діабетом повинні два рази в рік здавати загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз крові та вимірювати тиск двічі на день (він не повинен перевищувати 130/80).

Ігнорування візитів до лікаря для контролю аналізів може призвести до збільшення декомпенсації цукрового діабету та виникнення ускладнень, таких як гангрена нижніх кінцівок.

Детальніше на відео:

Бережіть себе!