Останнім часом, ми багато розповідала вам про гарні новозбудовані дороги в Житомирській області. Прийшов час розказати й про дороги, через які вмирають селища.
Уявіть, ви викликаєте швидку, а карета невідкладної допомоги може дістатись до вас лиш за годину у кращому випадку, тому що єдина дорога, що з'єднує населений пункт з цивілізованим світом, просто в жахливому стані. Так можна описати дорогу до населеного пункту Кам'яний Брід.
Кам'яний брід - це селище міського типу у складі Довбиської територіальної громади новоутвореного Новоград-Волинського району. Сьогодні тут проживає до трьох тисяч осіб. Функціонує гарна школа та дитячий садочок. Колись селище квітло завдяки бюджетоутворювальному Кам'янобрідському фаянсовому заводу.
Відсутність роботи призводить до вимирання села. Усі потуги завести сюди великого інвестора і відновити зайнятість населення розбиваються об логістичний колапс - відсутність нормальної дороги.
"Не маючи сполучення з обласним центром, з центром громади - селище деградую. Люди виїжджають. Автобусне сполучення (про кількість рейсів) зменшилось у декілька разів. Представники бізнесу не хочуть туди їхати й там інвестувати кошти. Швидкій допомозі доїхати вчасно, майже, не можливо". - розповідає депутатка Довбиської селищної ради Аліна Максимчук.
Відчула на собі якість покриття і знімальна група. Відрізок у 12 з половиною кілометрів ми долали до півтори години. Стара вимощена камінням дорога - справжнє випробування для автомобілів. За 90 років існування покриття стало схоже на кам'яного їжака.
Заступниця селищного голови Довбиської ТГ Вікторія Ількович розповідає, що на разі по цій дорозі курсує лише один перевізник, який дозволяє собі бити свій транспорт. Запропонувати інвестиційну програму юридичним особам ми не в змозі, тому що дороги немає і ніхто з інвесторів туди заходити не хоче.
"Ми зверталися до депутатів обласної ради з тим, щоб нам виділили кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт дороги. На минулому тижні відбулось пленарне засідання сесії Житомирської обласної ради і таких коштів нам не виділили", - наголошує пані Вікторія Ількович.
З проханням прокоментувати ситуацію ми звернулись до народного депутата України від нашого округу Дмитра Костюка.
"Я звернувся до голови громади, щоб він направив звернення голові Житомирської ОДА з проханням передбачити кошти на виготовлення проєктної документації, а також сам звернувся: в письмовій та усній формі. І у квітні я мав письмову відповідь, що кошти будуть виділені.
На жаль, але формування списків доріг на майбутній рік, які підлягатимуть ремонту, віддали в розпорядження депутатів Житомирської обласної ради. І тепер ці депутати пропонують дороги, які будуть ремонтуватись. Цю дорогу не було включено в цей перелік і довелось спілкуватись з депутатами всіх рівнів, щоб підтримали мою пропозицію щодо ремонту цієї дороги і фінансування на виготовлення ПКД включили в наступну субвенцію. Сподіваюсь, що жодних перепон з боку депутатів обласної ради не буде". - розповів Дмитро Костюк.
Ми своєю чергою звертаємось до депутатів обласної ради з вимогою звернути увагу на страждання людей. Не може в ХХІ столітті бути так, щоб населений пункт був відрізаний від усього світу через неспроможність обласної влади відремонтувати 12 кілометрів дороги.