Житомирщина унікальний і неповторний край. В нас точно знайдуться цікаві місця для подорожей. І одне з таких місць село Несолонь Брониківської сільської територіальної громади Новоград-Волинського району, що розташоване на правому березі річки Тня, притоки річки Случ.

Знайти його не складно, варто лиш з'їхати з міжнародної траси Київ - Чоп і асфальтована дорога проведе вас повз прилеглі села з цікавими місцями.

На шляху вам зустрінеться і Парк нескорених, що створений небайдужими в пам'ять загиблим воїнам ато та небесної сотні. Побачите ви і скульптуру поліському велетню Ізоту Руденку, і загадковий недобудований міст через річку Тня(один із мостів) стратегічної дороги, яка будувалася перед війною, але спорудження покинули.

Вперше про Несолонь було згадано в літописах у 1585 році. Сьогодні в окрузі мешкає 860 жителів. Саме ж село вас зустріне своїм охайним виглядом і досить не поганими дорогами. В центрі села, окрім адмін будівель, розташувався Несолонський ліцей з атмосферним парком навпроти, охайний дитячий садочок та маленька крамничка.

Ліцей

В ліцеї навчається 131 дитина з Несолоні та прилеглих сіл. Сюди підвозять дітей шкільним автобусом з сіл Туполець, Поліянівки та Новозеленого. До речі, була в ліцеї одна проблема - відсутність нормального сучасного класу інформатики.

клас

Директор ліцею Світлана Рошка розповідає: "ХХІ століття - століття цифрових технологій, а нашою найбільшою проблемою були старі комп’ютери, які на сьогодні застарілі. Діти не могли повноцінно опанувати шкільну програму інформатики."
В цьому ліцеї учні починають знайомитись інформаційними технологіями вже з 2-го класу. І розв’язати проблему взявся народний депутат України від нашого округу.

"За сприяння Дмитра Сергійовича Костюка, депутата Верховної Ради України, ми закупили сучасні моноблоки. Ми звернулися до нього з початку нового навчального року і питання вирішилося дуже швидко. Ми за це щиро вдячні!" - продовжила директорка ліцею.

Світлана Рошка

Загалом громада отримала 564 тисячі гривень субвенції та оголосила тендер на шістнадцять моноблоків (сучасні персональні комп’ютери). У тендері перемогла вінницька фірма, яка не чекаючи підписання договору одразу поставила техніку. Відділ освіти територіальної громади одразу вирішив оновити комп’ютерний клас новими меблями. Днями Несолонський ліцей підключать до швидкісного інтернету і у школі остаточно буде вирішена проблема з освоєнням цифрових технологій.

Ще однією гарною справою народного обранця Дмитра Костюка стало залучення коштів на нову систему опалення дитячого садочку села Несолонь.
Начальниця відділу освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради Світлана Павлюк повідомила, що на баланс садочок отримали в січні 2021 року. Максимальна температура взимку в приміщення сягала 8 градусів тепла. Батьки відмовлялися водити сюди дітей.

діти

В садочку на той час було електричне опалення. Сільською радою була виготовлена проєктно-кошторисна документація, вартість робіт і обладнання сягала 600-а тисяч гривень. В бюджеті громаді знайшли лише 240 тисяч гривень, а щоб знайти решту знову звернусь до народного обранця Дмитра Костюка, який посприяв у виділенні субвенції сумою 360 тисяч гривень на встановлення опалення у садочку.

діти 2

За три тижні уся система була встановлена разом із проведеними земляними роботами. Сьогодні в садочку комфортно та тепло.