Що нового в с. Нова Романівка? Які новації очікують Брониківську ОТГ? Що таке Техно-парк і чого від нього очікувати мешканцям громади? Про новини та перспективи у статті ділиться голова Бронеківської ОТГ Надія Залевська.

"Наша громада була створена 2017 році, до її складу ввійшли 30 населених пунктів. Офіційна кількість населення 9806 осіб. Ми маємо вісім шкіл, один ліцей. Два основних навчальних заклади знаходяться на території Новораманівського старостинського округу - це Новороманівська загальньоосвітня школа І-ІІІ ступенів та Слободороманівський ліцей Брониківської сільської ради. Населення цього округу становить 1800 чоловік.
Новороманівська загальньоосвітня школа І-ІІІ ступенів була відкрита 1978 році. За ці роки із стін школи вийшло більше ніж півтори тисячі учнів", - зазначає Голова ОТГ.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради Світлана Павлюк розповідає:

"В Новороманівському закладі навчається 224 учні. З кожним навчальним роком кількість учнів збільшується! Виявляють бажання тут навчатись учні із сусідніх сіл, навіть тих, в яких вже є навчальні заклади. В дану школу підвозяться діти із 9-ти населених пунктів. Новороманівська загальньоосвітня школа є одна з більших в громаді за чисельністю учнів і важжається зараз базовою. В даному закладі працює гарний педагогічний колектив, працюють люди, для яких чужих дітей не буває".

новороманівська школа

"Коли до нас з робочим візитом завітав народний депутат України Дмитро Костюк, він відвідав Новороманівську загальньоосвітню школу. Ми показали йому, які в нас є проблеми, а проблем, дійчно, тут багато - це і спортивний майданчик, це і ремонт даху, це і термосанація. Він вирішив нам допомогти, і тому ми виготовили проектно-кошторисну документацію. Звернулися листом до Дмитра Костюка. І з державного бюджету нам були виділені кошти в сумі 300 тис. гривень на спортивний майданчик, нам також були виділені кошти на водостічні труби - 100 тисяч гривень. Загалом ми освоїли 400 тисяч гривень", - розповідає Надія Залевська.

"Майданчик, який ми сьогодні представляємо, був запланований перш за все для навчання початкових класів. Це найбільша ланка в школі. Але після його будівництва, спортивний майданчик став острівцем зустрічі не тільки початкових класів, сюди почали збігатись і старшокласники, а по вихідним тут багато сільської молоді. Вони грають в футбол, тренуються грати в баскетбол. Вчитель фізичної культури Іван Іванович зробив його таким більш універсальним. Він встановив ворота та баскетбольні стійки. Майданчик став ще однією окрасою школи. Якістю робіт ми задоволені, нам надали можливість самим вибрати штуне покриття", - повідомила начальник відділу освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради Світлана Павлюк.

Голова територіальної громади розповідає, що громада має дуже багато проблем: основна це дороги та газифікація, зокрема і ремонт Новороманівської загальньоосвітньої школи, в школі потрібно зробити термосанацію, протікає дах. Жителі Брониківської ОТГ потребують ще одного дитячого садочку в селі Барвинівка. Там розміщується велике підприємство "Бетек", де люди працюють цілий рік і там діток дуже багато.А також вони є основним платником податків в громаді. В даний час громада співпрацює з турецьким інвестором - фірмою MMG, яка буде будувати сонячні батареї в селі Миколаївка. Також громада працює над створенням індустріального парку, а це надходження до бюджету сільської ради, це створення нових робочих місць. 

"Ми зверталися за допомогою і дуже вдячні народному депутату України та керівництву області, що в перелік робіт по області ввійшла дорога нашої ОТГ. Це дорога від Новоград 2 до Немильні. Ця дорога всім дуже необхідна. Хочемо зробити дуже багато, але немає коштів. Ми будемо звертатися до Дмитра Костюка з проханням про допомогу. Виділені кошти це підтверджують, що йому не байдуже підростаюче покоління та, що від переймається проблемами своїх виборців", - додала Надія Залевська.

Деталі у відеосюжеті Новоград tv 😉