25 листопада 2021 року відбулось пленарне засідання 16-ї сесії Новоград-Волинської міської ради. Порядок денний налічував 51 проєкт рішення. Два з яких стосувались звітів за пророблену роботу у 2021-у році найвищих посадових осіб міста.

Звіт міського голови “про роботу виконавчих органів у 2021 році” слухали майже півтори години. Після чого ставили запитання очільнику громади. В ході дискусій депутати почали говорити про необхідність оцінити роботу міського голови шляхом таємного голосування. На що очільник громади не погоджувався...

Відповідно до проєкту рішення, звіт голови мали просто прийняти до відома. За результатами голосування рішення не прийняли, всього одинадцять депутатів проголосувало “ЗА”, більшість або не голосували або утримались.

Після двох провальних спроб була оголошена перерва, під час якої міський голова з головами фракцій політичних партій усамітнились в конференц-залі, про що домовлялись нам не відомо, але, по завершенні перемовин, швидко повернулись до переголосування і звіт міського голови більшістю голосів взяли до відома.

боровець

Перед розглядом питання про звіти заступників міського голови, секретаря та керуючого справами стало відомо, що депутати наполягли на тому, щоб дати оцінку діяльності цих посадових осіб шляхом таємного голосування.

Після звітів обрали лічильну комісію для підрахунку голосів таємного голосування та провели процедуру. За результатами підрахунку, роботу секретаря Новоград-Волинської міської ради Оксани Гвозденко позитивно оцінили 28 депутатів, незадовільно - 1. Позитивно оцінили роботу заступниці міського голови Наталії Борис 24 депутати, незадовільною роботу посадовиці назвали 5 депутатів. Заступниця міського голови Ірина Гудзь отримала 21 позитивний відгук та 8 незадовільних. Роботу заступника міського голови Віталія Якубова позитивно оцінили 19 депутатів, а 10 незадовільно. І керуючий справами виконавчого комітету Олександр Доля отримав 17 задовільних голосів та 12 незадовільних.

За запевненням міського голови, звітуватимуться і перед громадою в міському Палаці культури, де кожен охочий зможе поставити питання місцевому керівництву, але згодом.

сухих

Також на сесії розглядали проєкт рішення, який стосувався розробки стратегії розвитку громади. Під час відкритого мікрофону ми висловлювали позицію, що це дійсно має бути стратегія: з програмами, бюджетами, термінами, а не набір гарних речень “що варто було б зробити в громаді”. І сталось те, про що ми застерігали... Про це і самі депутати говорили.

Серед важливих питань, що були розглянуті це і затвердження програми відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування і постачання та тарифу на послугу з постачання теплової енергії для потреб населення комунальному підприємству «Новоград-Волинськтеплокомуненерго». Це рішення зумовлене тим, що ціну на газ для домогосподарств, можна сказати, втримує державний регулятор та компенсує місцевий бюджет. Але це не стосується бюджетних установ та юридичних осіб. За використання газу понад встановлених лімітів потрібно буде сплачувати за 1000 кубів більш ніж тисячу доларів США. Тому така програма дає можливість з бюджету компенсувати різницю в тарифах.

Ще одним питанням, обговорення якого переросло у напружені дебати був проєкт щодо передачі у власність, користування земельних ділянок що належать Комунальному підприємству «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «АЛЬТЕРЕНЕРГО ЗАХІД» для будівництва котельні на альтернативних джерелах енергії. І це викликало бурхливу реакцію деяких депутатів, які вважають, що цим рішенням громада віддає 25 відсотків ринку опалення в приватні руки заздалегідь визначеній юридичній особі без аукціону, яка до того ж має негативний гудвіл.

Тому було вирішено розпочати процес підготовки земельних ділянок для можливого будівництва котелень на альтернативних джерелах енергії і паралельно шукати ще охочих інвесторів для проведення аукціону.